Teātra spēlēšanas tradīcija Salaspilī

 

„…amatierkolektīvi ir ļoti interesanti. Viņiem ir savs spēles laukums un savi skatītāji. Viņi turpina arī valodas tālāko saglabāšanu. Tam ir ļoti liela kultūras vērtība. …amatiermāksla ir savdabīga un neatkārtojama” – tā kādā intervijā pauž režisore un pedagoģe Edīte Neimane, kuras pieredzē ir darbs ar teātra studentiem un aktieriem uz skatuves vairāku desmitu gadu garumā.
  Salaspils amatierteātris var lepoties ar teju 20 gadu pastāvēšanas vēsturi.
Pārlūkojot uzkrāto informāciju Salaspils novada bibliotēkas veidotajā Novada datubāzē un pārlapojot vietējās avīzes „Salaspils vēstis” un reģiona laikraksta „Rīgas Apriņķa avīze” lappuses, rodas pārliecība, ka trupas mākslinieciskās gaitas ir aktīvas un radošu gandarījumu pilnas kopš tā dibināšanas pirmssākumiem 2002.gadā, kad grupiņa iniciatīvas bagātu jauniešu nodibināja teātri. Skatītājiem aktieru sniegums izrādēs patīk un dalība dažādos konkursos tiek atzinīgi novērtēta.
  Savu 10. pastāvēšanas gadadienu Salaspils teātra ļaudis atzīmēja ar izrādi „Krāsainās satikšanās” LAIKĀ un TELPĀ, kuras režijas un scenārija autore bija teātra vadītāja Edīte Neimane. Ko teātris rādīs saviem skatītājiem pēc 2 gadiem, kad uz skatuves būs nospēlēti otrie desmit?
  Virtuālā izstāde ļaus atcerēties Salaspils teātrim svarīgus notikumus, par kuriem publikācijās stāsta aktieri paši un raksta novada hronikas dokumentālisti.

Izstādes veidotāja: I.Zariņa