Bibliotēku nedēļas pasākumi bērniem

17. aprīlī Bērnu un jauniešu nodaļā viesojās ornitologs un rakstnieks Viesturs Ķerus. Uz tikšanos bija pulcējušies Salaspils 1. vidusskolas piekto klašu skolēni. Savu uzstāšanos Viesturs Ķerus iesāka ar Ineses Zanderes dzejoli, tas ir zīmīgi, jo abi ļoti aktīvi iestājas par dabas aizsardzību un saglabāšanu. V. Ķera pamatprofesija ir ornitologs, taču 2019. gadā debitēja bērnu literatūrā ar grāmatu “Meža meitene Maija” un 2022. gadā iznāca autora otrā grāmata “Korras pasaules”. Zināšanas un stāstnieka talants klātesošajos raisīja neviltotu interesi par putniem, īpaši par Latvijā retas sugas pārstāvi - zaļo vārnu, kā arī par dažādām norisēm dabā. Stāstījumā varējām izsekot mazā vārnulēna pirmajam dzīves gadam. Kopā ar Korru bija iespēja ieraudzīt un  piedzīvot - savstarpējās putnu attiecības, sarežģīto un bīstamo migrācijas ceļu uz Āfriku. Autoram savā aizrautīgajā stāstījumā, izmantojot personīgo pieredzi un zināšanas, izdevās ieinteresēt skolēnus par putnu dzīvi un  dabu. Mēs esam daļa no dabas un tā ir jāsaudzē! Milzīgs paldies V. Ķerum, par entuziasmu un neatlaidīgo iestāšanos par dabas saudzēšanu un aizsardzību!

26. aprīlī satikt rakstnieci Eviju Gulbi un uzzināt par žurkulēnu Koko un Riko piedzīvojumiem bija ieradušies zinātkārie Salaspils 1. pirmskolas izglītības iestādes bērni. Lasītāju vidū draiskulīgie un nebēdnīgie žurku puikas popularitāti iemantojuši jau sen, bibliotēkā šīs grāmatas ir pieprasītas. Iesākumā bērni bija sagādājuši autorei sirsnīgu pārsteigumu – noskaitīja vienu no E. Gulbes sarakstītajiem dzejoļiem, uzdāvināja ziedus un tomātu stādiņu. Turpinājumā rakstniece stāstīja par grāmatu tapšanas gaitu, par mākslinieces Lindas Lošinas zīmējumiem, kuriem ir nozīmīga loma un piesaiste tekstam. Autore stāstījumā ievija savus dzīves pieredzi, kas vedina domāt par iejūtību, līdzjušanu, raisot bērnos empātiju savstarpējās attiecībās ar apkārtējiem. Kopā ar topošajiem skolēniem  E. Gulbe rotaļīgi darbojoties salika nepieciešamos priekšmetus skolas somā. Lielisks noslēgums pasākumam bija  deguntiņu veidošana, kad bērni ar sajūsmu pārtapa par žurkulēniem. Brīnišķīgs papildinājums  Koko un Riko kompānijai!

Publicēts: 09.05.2024.