Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākumi Salaspils novada bibliotēkās

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 21. reizi, bet Latvijā  - 19. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. 2017.gada Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma „Ziemeļu salas”.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.
Literārie lasījumi:
 Salaspils novada bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā
·       no 13.-17.11. Rīta stundas lasījumi bērniem

Dienvidu filiālbibliotēkā
  • 10.11. un 14.11. plkst.10:00 Rīta stundas lasījums PII „Saime” audzēkņiem – „Mana bagātību sala”
  • 16.11. plkst.17:00 Krēslas stundas fragmenta no grāmatas U.L. Lundberga „Ledus” lasījums pieaugušajiem

Saulkalnes filiālbibliotēkā
  •  22.11. Rīta stundas lasījums PII „Daugaviņa” audzēkņiem
    Fragmentu lasījums no Mauri Kunnas grāmatas „Bagātību sala
  • 16.11. plkst. 17.30 Krēslas stundas lasījums jauniešiem
    Fragmentu lasījums no Marijas Turtšaninovas grāmatas „Marēsi. Sarkanā klostera hronikas”
  • 15.11. plkst.17:00 Krēslas stundas lasījums pieaugušajiem. Fragmentu lasījums no Ulla-Lēnas Lundbergas grāmatas „Ledus”