Skaļās lasīšanas sacensības 2022 Salaspilī!

Jau piekto reizi visā Latvijā norisinās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības, kurā tiek aicināti piedalīties 5. klašu skolēni.
Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Piedaloties Skaļās lasīšanas sacensībās, skolēniem tiek dota brīnišķīga iespēja konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī un kļūt par lasīšanas čempionu. Lai piedalītos konkursā dalībniekam jāsagatavo uzstāšanās, kas sastāv no īsa ievada un literārā darba fragmenta lasīšanas, kopējais uzstāšanās laiks ir 3 minūtes.
25. maijā plkst. 10:00 Bērnu un jauniešu nodaļā notiks Salaspils novada Skaļas lasīšanas sacensības fināls.