Salaspils novada bibliotēkā ir iespējams pieteikties e-parakstam!

Kas?
  • E-paraksts ir unikāls, elektronisks personas identifikācijas apliecinājums, kas pievienots datorā sagatavotam dokumentam.
Papildus informācija: mājaslapā www.eparaksts.lv

Kāpēc?
  • E-paraksta lietotāji ātri, lēti un ērti interneta vidē var sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī ar citiem e-pakalpojumu sniedzējiem, bez maksas pārbaudīt saņemtu elektroniski parakstītu dokumentu autentiskumu, tā taupot gan naudu, gan laiku, kas iepriekš tērēts iesniegumu, sūdzību, pieteikumu, līgumu, rēķinu un citu dokumentu nogādāšanai adresātam.
  • Jaunā e-paraksta izmaksas ir zemākas nekā lētākajam pasta sūtījumam Latvijas teritorijā.  Viena parakstīšanas reize maksā 29 santīmus, 20 parakstīšanas reizes – 2,90 latus. Iespējams iegādāties neierobežotu e-parakstu skaitu līdz gada beigām par 6,99 latiem. To var lietot no jebkuras ierīces, kam pieejams interneta pieslēgums – datora, planšetdatora vai viedtelefona. Dokumentu elektroniska parakstīšana tiek veikta pāris minūšu laikā, un adresāts dokumentu saņem pa e-pastu.
 Kā?
1. E-paraksta pieteicējam jābūt pieeja internetbankai kādā no bankām:
o   Citadele Banka
o   Latvijas Krājbanka
o   Nordea
o   Norvik
o   SEB
o   Swedbank

2. E-paraksta pieteicējam:
o   jāierodas bibliotēkā
o   jāpiesakās e-paraksta pieteikuma iesniegšanai
o   jāuzrāda derīga pase un jābūt reģistrētam LR Iedzīvotāju reģistrā (pieteikumu nepieņem no pilnvarotas personas)