Salaspils bērni veido animācijas filmiņu

Laipni aicināti Salaspils novada bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā
aplūkot planšetes ar bērnu fantāzijas radītajiem tēliem, kuri darbojās kopīgi radītajā
animācijas filmiņā „Koši, droši kopā ar mums”.
Filmiņa būs skatāma aprīlī.

Ieskats animācijas filmiņas tapšanas procesā:

1)  Lekcija par drošību internetā.
22. februārī Salaspils novada bibliotēkā notika lekcija par drošību un iespējamajiem riskiem internetā, kuru vadīja izglītības iestādes "Odo skola" lektore Ieva Vītoliņa.
Ņemot vērā ieinteresēto bērnu skaitu, tika izveidotas divas grupas:
1. grupā piedalījās Salaspils 1. vidusskolas vizuālās mākslas pulciņa bērni (1.-4.kl.) un 2. vidusskolas 3. klases audzēkņi.
2. grupā darbojās Salaspils bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrības „Zelta atslēdziņa” bērni un citi interesenti.
Lektore I.Vītoliņa aicināja bērnus darboties grupās, lai noskaidrotu kas viņuprāt ir labs internetā, kas slikts un ko varētu ieteikt draugiem (no kā vajadzētu izvairīties, kas varētu būt interesants), kā arī dalīties savā pieredzē. Pēc tam kopīgi tika pārrunāti iespējamo problēmu risinājumi.
Diskutējot un aktīvi darbojoties tapa planšetes ar kopējo vērtējumu LABS, SLIKTS un IETEIKUMI, kuras var apskatīt Salaspils novada bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā.

2) Radoši-izglītojošās meistardarbnīcas nodarbību cikls.
Sākumā bērni sacerēja un veidoja savus stāstiņus par drošību un iespējamajiem draudiem internetā, kā arī zīmēja LABOS un ĻAUNOS tēlus, kas darbosies animācijas filmiņā.
28. februārī, nodarbībā piedalījās 2. vidusskolas skolēni.
29. februārī piedalījās 1. vidusskolas vizuālās mākslas pulciņa bērni.
3. martā piedalījās Salaspils BJIB „Zelta Atslēdziņa” bērni un interesenti.

3) Darbs ar fotokameru.
Tad kad animācijas filmas sižets un personāži, tika izveidoti sākās darbs ar fotokameru. Kadrs aiz kadra tika fotografēti animējamie objekti.
Nodarbības ar fotokameru norisinājās 6. un 7. martā.

4) Animācijas filmas ieskaņošana
Kad animācijas filmiņa bija gatava pienāca laiks to ieskaņot.
9. martā popgrupa „Atvariņi” iedziedāja dziesmiņu.
13. martā notika filmas ieskaņošana.