Salaspilieši Gaismas pilī

Jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas – „Gaismas pils” atklāšanas nedēļa bija bagāta ar  dažādiem pasākumiem. Visvērienīgākais no tiem - 28.augustā notikusī „Novadu diena”. Visas dienas garumā ēkā bija skatāmi Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales un Sēlijas uzņēmēju, kultūras iestāžu, mākslinieku, amatnieku, mūziķu priekšnesumi un izstādes, demonstrējot sava novada bagātību, kultūras vērtības un talantus. Katram lielajam novadam tika iedalīts savs bibliotēkas stāvs. Vidzeme apdzīvoja 2.stāvu.  Salaspils novadu pārstāvēja novadnieks, Salaspils Goda pilsonis, dzejnieks un atdzejotājs Knuts Skujenieks, kurš ļāva ieklausīties savas dzejas lasījumos, stāstīja par sadarbību ar mūziķi Goran Goru un atbildēja uz klausītāju jautājumiem.Savukārt, Valsts zinātniskais institūts „Nacionālais botāniskais dārzs”, piedāvāja Latvijā selekcionēto 35 šķirņu dāliju izstādi, kura bibliotēkas viesos raisīja lielu interesi. Jebkuram apmeklētājam bija iespēja konsultēties par dāliju audzēšanu un kopšanu ar botāniskā dārza dāliju kolekcijas kuratori Elzu Raudu.Novadu dienu centrālais notikums bija fotoizstādes „Latvijas mazās gaismas pilis” atklāšana. Fotoizstādē ir apskatāmas 59 Latvijas bibliotēkas, kas pēdējos desmit gados uzceltas no jauna vai piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas. Starp šīm mazajām gaismas pilīm ir arī Salaspils novada bibliotēka. Arhitekts un izstādes kurators Jānis Dripe uzsvēra, ka: „Mūsdienīga bibliotēka sen vairs nav tikai grāmatu glabātuve. Tur kopā lieliski sadzīvo kultūras mantojums un mūsdienu tehnoloģijas, grāmata un virtuālais teksts, mazpilsētu miers un pasaules elpa, arhitektūra un saturs." Izstāde būs skatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā līdz 18.septembrim. Īpašs notikums šajā dienā bija arī bibliotēkas 8.stāva atvēršana, ko par savām „mājām” varēs saukt Bibliotēkzinātnes un informācijzinātnes centra lasītavas, LNB Mācību centra, Bibliotēku Konsultatīvā centra darbinieki, kā arī  gan esošie, gan topošie bibliotēku nozares speciālisti. Te tika atklāta arī piemiņas izstāde izcilajai novadpētniecei, Latvijas bibliotekārajā sabiedrībā augsti novērtētai autoritātei Silvijai Liniņai. Dienas noslēgumā Ziedoņa zālē bija iespēja noklausīties Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu, kurā izskanēja latviešu komponistu kompozīcijas.

Ketija Klempnere
Salaspils novada bibliotēkas