Plašā apvāršņa konkurss 2008

Apsveicam!

Latvijas jauno lasītāju "Plašā apvāršņa konkursa" reģionālā pusfināla uzvarētājus:
1.- 4. klašu grupā:
Filips Babris 1. vieta
Liene Butāne 1. vieta
 5.- 7. klašu grupā:
Jana Kolbina 1. vieta
Santa Siņica 2. vieta
8.- 9. klašu grupā
Diāna Grīnvalde 2. vieta
Matijs Babris 3. vieta

Visi godalgoto vietu ieguvēji cīnīsies par uzvaru Latvijas jauno lasītāju "Plašā apvāršņa konkursa" finālā, kurš notiks š.g. 31. maijā, Rīgā, Latvijas Nacionālajā teātrī.
Lai mūsējiem veicas!

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) un
filiālbibliotēka „Avotiņš” aicina 1.-9. klašu audzēkņus piedalīties kopīgā projektā – programmas „Baltā Vilka grāmatas” „Plašā apvāršņa konkursā”. Pieteikšanās konkursā Bērnu un jauniešu filiālbibliotēkā „Avotiņš” līdz š.g. 1. martam.
          Plašā apvāršņa konkurss ir viens no pasākumiem LBJLP veidotajā literatūras atbalsta un lasīšanas veicināšanas programmā "Baltā Vilka grāmatas".Konkurss norisināsies 3 vecuma grupās (1.-4., 5.-7., 8.-9. klase) un trīs līmeņos.
          Pirmā līmeņa konkurss norisināsies no 1.marta līdz 31. martam filiālbibliotēkā „Avotiņš”. Visi konkursa pirmās kārtas dalībnieki saņems LBJLP suvenīrus.
         Konkursa dalībniekiem vajadzēs izvēlēties vienu no piedāvātajām grāmatām, uzrakstīt nelielu domrakstu, pastāstot, kāpēc tā ļoti patika vai ļoti nepatika, un izspēlēt literāru spēli, ko izveidojuši konkursa rīkotāji. Pirmo „Plašā apvāršņa konkursa” kārtu vērtēsim mēs, bibliotekāri. Konkursa pirmās kārtas uzvarētāju katrā vecuma grupā bibliotēka „Avotiņš” izvirzīs reģionālajām konkursam.
           Pusfinālā būs jāparāda iepriekš sagatavotu mājasdarbu, mutiski jāatbild uz jautājumiem par savu lasītāja pieredzi, jāizpilda literārus testus un jāizspēlē literāru spēli, kurā ietverti gan erudīcijas jautājumi, gan priekšnesuma elementi. Reģionālos pusfinālus vērtēs LBJLP žūrija. Konkursa dalībnieki tiks iesaistīti sarunās par grāmatām Latvijas Radio raidījumā "Burtu pļava". Reģionālie pusfināli notiks 5 Latvijas pilsētās laikā no 10. līdz 30. aprīlim.Fināls notiks maija otrajā pusē Rīgā, Nacionālajā teātrī. Arī finālā būs mājasdarbs, dažādi mutiski uzdevumi, testi un spēle, kā arī iesaistīšanās kopējā teātra improvizācijā un īpaši uzdevumi, kas saistīti ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Finālu vērtēs LBJLP žūrija. Tiek veidots TV raidījums. Galvenā balva, kas tiek izcīnīta finālā: iespēja augustā pavadīt vienu nedēļu jauno lasītāju radošajā vasaras nometnē "Plašā apvāršņa pilsēta". Dalība ir bez maksas.
Lai jums nekad nezūd lasītprieks!
Pirmās kārtas uzdevums – radošais domraksts
 Domraksta apjoms:
1.-4. klasei: līdz 1 A4 lapai (līdz 2000 zīmēm)
5.-7. klasei: 1-2 A4 lapām (2000-4000) zīmēm
8.-9. klasei: 2-3 A4 lapām (4000-5000) zīmēm

Vērtēšanas kritēriji:
  • satura atbilstība dotajam uzdevumampersonisks viedoklis par izlasīto un patstāvīga doma
  • valodas un stila kvalitāte
Uzdevums:
       Izvēlies vienu no šīm 5 grāmatām un pastāsti, kāpēc Tev tā ļoti patika vai ļoti nepatika!

1.-4. klase:
Jānis Baltvilks. „Vilki velk malku”
Inese Zandere. „Pingus Posta piedzīvojumi”
Jens Sigsgors. „Palle viens pats pasaulē”
Luiss Sepulveda. „Stāsts par kaiju un kaķi, kurš tai iemācīja lidot”
Spoku stāstu krājums „Kungu kapsētas spoks” (sakārtojis Māris Rungulis)

5.-7. klase
 Luiss Sahars. „Bedres”
Māris Putniņš. „Mežonīgie pīrāgi”
Valdis Rūmnieks. „Ozola grāmata”
Kristīne Nestlingere. „Kristas slepenā dienasgrāmata. Paula slepenā dienasgrāmata”
Māris Rungulis. „Sirsniņsalas”