Pieredzes apmaiņā uz Ventspili

Jūnija sākumā Salaspils bibliotekāri devās braucienā ciemos pie kolēģiem Ventspilī – apskatīt kā norit bibliotekārais darbs un kultūras dzīve Kurzemes jūrmalas pilsētā. Tika apmeklētas Galvenā, Mūzikas, Pārventas un Gāliņciema bibliotēkas.

Ventspils Galvenās bibliotēkas vadītāja Astra Pumpura Salaspils kolēģiem izrādīja lasītājiem izveidotos pakalpojumu saņemšanas sektorus un raksturoja pakalpojumu klāstu. Pārventas bibliotēkas krājums izvietots serpentīnveida arhitektūras būvē, kur augšstāvā iekārtojusies bērnu nodaļa. Fasādi simboliski rotā tautasdziesma Krišjāņa Valdemāra rokrakstā. Mikrorajonā bibliotēka pilda sabiedriskā kultūras centra funkcijas, nodrošina  iespēju darboties Iedzīvotāju informācijas centram un klientiem saņemt Digitālā centra filiāles pakalpojumus. Iekštelpā raksturīga teicama akustika, tamdēļ tur tiek organizēti koncerti un citi svinīgi pasākumi, piemēram – mācību gada noslēgums bērnudārza audzēkņiem. Gāliņciema bibliotēkas ēka pašlaik ir pastarītis. Tās stikla sienās Salaspils bibliotekāres spoguļojās caur būvdarbu zonu ierobežojošo žogu, jo labiekārtota līdz galam un atvērta lietotājiem tiks augustā.

Visas bibliotēkas Ventspilī vieno centieni nākt tuvāk lietotājam, būt atvērtiem dažādām iedzīvotāju grupām, radīt ērtus vides apstākļus pakalpojumu saņemšanai ikkatram, būt par sociālās un kultūras informācijas apmaiņas punktu un caur interaktīvām nodarbēm visu paaudžu interesentiem saglabāt tiešās funkcijas, attīstīt un īstenot bibliotēkas uzdevumus, kas tiek veikti arī dažādu projektu ietvaros.

Salaspils bibliotekāres viesojās arī jaunajā, starptautiski novērtētā koncertzāles Latvija namā, kurā sadzīvo Mūzikas bibliotēka, koncertzāle un Mūzikas vidusskola. Mūsdienīga, pārdomātām detaļām bagāta arhitektūra un dizains. Lielā zāle lepojas ar dobjām, daudzbalsīgām ērģeļu stabuļu balsīm, šobrīd pasaulē lielākajām vertikālajām klavierēm (arhitekts Deivids Kļaviņš), 600 skatītāju sēdvietām, kurās atspoguļojas suitu lakatu krāsas, profesionāļu atzinīgi novērtētu akustiku un citām niansēm. Vācijā būvētajām ērģelēm raksturīgs kora mūzikas skanējums. Black box jeb Mazā zāle ar atveramu sienu vasarās pārtop amfiteātrī. Mūzikas vidusskolas audzēkņu pedagogi ir profesionāli latviešu skatuves mākslinieki. Skatuves pieredzi mācību laikā topošie mūziķi gūst, muzicējot uz Lielās zāles skatuves.

Izklaides programmā ietilpa pašbildes solo vai kolēģu grupiņā pie pilsētas promenādē izvietotajiem vides objektiem, centra apskate gan kājām gan ar autobusu, ļaušanās mola vējam, kā arī “uzdevums” atrast jūras izskalotu suvenīru brīnumskaistā Staldzenes stāvkrasta pakājē.

Teksts Ilze Zariņa