Lielie lasīšanas svētki!

3. martā Ķīpsalā jau desmito reizi Latvijas Grāmatu svētku laikā notika „Bērnu un jauniešu žūrijas” Lielie lasīšanas svētki. Šī pasākuma laikā tika sveikti Lasīšanas maratona 2011 populārākie bērnu grāmatu autori, ilustrētāji, tulkotāji un izdevēji, kurus izvērtējuši „Bērnu un jauniešu žūrijas” eksperti visā Latvijā.

"Bērnu žūrija" ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, ko jau divpadsmito gadu īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību,  saņemot Valsts Kultūrkapitāla fonda, Kultūras ministrijas, pašvaldību un privāto ziedotāju finansiālu atbalstu.
Katrā no 4 vecumgrupām, kurā iesaistīti lasītāji no 6 līdz 18 gadiem, atzītāko grāmatu vidū ir:

1.-2. klašu grupā
1. vieta Tatu un Patu ērmīgās ierīces
2. vieta Vīslanderi Juja un Tūmass „Mūmammas pavasara”
3. vieta Cellere, Elizabete Kima var būt stipra

3.-4. klašu grupā
1. vieta Rauda Pireta „Princese Skella un Leta kungs
2. vieta Zvirgzdiņš Juris „Mufa : Stāsts par Āfrikas balto degunradzēnu
3. vieta Olte Māris „Matīsa piedzīvojumi mežā : aizraujošs zēna ceļojums Latvijas
mežos

5.-7. klašu grupā
1. vieta Kinnijs Džefs „Grega dienasgrāmata : Grega Heflija darbu reģistrācijas žurnāls