Latvijas Bibliotēku festivāls 2022 – jau pavisam drīz!

Šogad Latvijas Bibliotēku festivāls notiks pēc Bibliotēku nedēļas – 2022. gada 27.–28. aprīlī. Jau trešo gadu gadskārtējie bibliotekāru svētki notiks attālināti. Šī gada festivāla un to ievadošās Bibliotēku nedēļas tēma ir “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”. Izvēlētā tēma ietver vairākus tematiskos akcentus, kuri plašāk tiks iztirzāti festivāla centrālajā programmā – Latvijas bibliotekāru 22. konferencē. Aicinām jūs uz divām iedvesmojošām dienām, lai smeltos spēku un pārliecību savam darbam un tā vērtībai!

Konferences pirmajā dienā uzstāsies vairāki ietekmīgi ārzemju lektori – Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and InstitutionsIFLA) prezidente Barbara Lisona (Barbara Lison), starptautiskā bibliotēku konsultante, Amerikas Bibliotēku asociācijas (American Library AssociationALA) prezidente no 2018. līdz 2019. gadam, vairāku ALA darba grupu vadītāja Loida Garsija Febo (Loida Garcia Febo) un starptautiski atzīta ekonomiste, filozofe, futūriste, rakstniece, mūžizglītības un pašattīstības eksperte Lēne Rākela Andersena (Lene Rachel Andersen). Starptautisko programmu noslēgs Somijas uzņēmuma “Pelloplast” prezentācija par grāmatu apvākošanas iespējām bibliotēku krājumu ilgnoturībai.
Pirmās dienas otrajā daļā notiks Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) biedru kopsapulce, kuras laikā tiks demonstrēts biedrības veikums 2021. gadā, nostiprināta LBB sadarbība ar Latvijas Muzeju biedrību, kā arī prezentēts “Otrais Eiropas ziņojums par ilgtspējīgu attīstību un bibliotēkām”, kurš sagatavots ciešā Eiropas Bibliotēku, informācijas un dokumentācijas asociāciju biroja (European Bureau of Library, Information and Documentation AssociationsEBLIDA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB).
Festivāla otrajā dienā notiks trīs tematiskas diskusijas, kuras būs veltītas bibliotēku sadarbībai ar nevalstiskajām organizācijām, administratīvi teritoriālās reformas norisei un efektīvai iekšējai un ārējai komunikācijai. Festivālu noslēgs LBB Gada balvas pasniegšana trīs kategorijās: Gada bibliotekārs 2021, Gada bibliotēka 2021 un Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2021.
Festivāla pirmā diena 27. aprīlī notiks tiešraidē no LNB studijas un būs skatāma LBB un LNB “Facebook” lapā; festivāla otrā diena notiks tiešraidē no Ogres Centrālās bibliotēkas un būs skatāma LBB un Ogres Centrālās bibliotēkas “Facebook” lapā.
Angļu valodas priekšlasījumiem pirmajā dienā tiks piedāvāts sinhronais tulkojums latviešu valodā, kurš būs pieejams iepriekš reģistrētiem dalībniekiem – LBB biedriem – platformā “Zoom”. Lai pieteiktos dalībai “Zoom” platformā, lūdzam reģistrēties, izmantojot tiešsaistes reģistrācijas formu, līdz 20. aprīlim (reģistrācija var tikt slēgta arī ātrāk, ja tiks sasniegts pieļaujamais platformas dalībnieku limits). Pieslēgšanās saite tiks nosūtīta uz reģistrācijas informācijā norādīto e-pasta adresi dienu pirms pasākuma norises – 26. aprīlī.
Festivāla otrajā dienā, klātienē – Ogres Centrālajā bibliotēkā – plkst. 14.00 notiks 40–45 min ilga Loidas Garsijas Febo meistarklase iepriekš reģistrētiem dalībniekiem. Meistarklases tēma – ASV bibliotēku interešu aizstāvības prakses paraugu izmantošanas iespējas Latvijas bibliotēkās. Meistarklases darba valoda – angļu valoda. Tulkojums netiks nodrošināts. Dalībnieku skaits meistarklasē ir ierobežots. Ja vēlaties piedalīties meistarklasē, lūgums savu dalību pieteikt pa e-pastu: bibliotekarubiedriba@gmail.com.
Dalība visos festivāla pasākumos – bez maksas. Par dalību festivālā tiks izsniegts digitāls apliecinājums. Noteikums apliecinājuma iegūšanai – festivāla norises laikā izplatītās tiešsaistes anketas aizpildīšana. Ja šī anketa netiks aizpildīta, apliecinājums netiks izsniegts.

Festivālu sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Ogres Centrālo bibliotēku organizē Latvijas Bibliotekāru biedrība
Ziņu sagatavoja:
LBB valdes priekšsēdētāja