Ieskats pasākumā „Dzīves… Stāsti”

13.aprīļa pēcpusdienā Salaspils novada bibliotēka pulcēja kuplu skaitu interesentu, kas bija ieradušies uz Bibliotēku nedēļas ietvaros rīkoto pasākumu „Dzīves… Stāsti”. Tā bija tikšanās ar grāmatas „Personiskā Latvija. 20. gadsimta stāsti” autoriem -žurnālistu Ati Klimoviču un dzejnieci Inesi Zanderi. Sarunā ar klausītājiem piedalījās arī viena no trīsdesmit astoņiem grāmatā intervētajiem cilvēkiem – Anna Launertes kundze. Pēc viņas stāstītā gan tie, kas grāmatu lasījuši, gan tie, kam šī bija pirmā sastapšanās ar to, varēja pārliecināties, cik skaudri ir šie stāsti, jo tā ir cilvēku pieredzētā un piedzīvotā vēsture, katra personiskā…Tā kā Atis Klimovičs ir arī Latvijā pazīstamākais karsto punktu reportieris, klausītāju jautājumi bija arī par pieredzēto pasaulē. Jau pēc dažām dienām žurnālists atkal dodas ceļā, lai tiktos ar Latvijas karavīriem Afganistānā. Gan saruna, gan lasītais dod bagātīgu vielu pārdomām par mūsu katra vietu vēsturē, par attiecībām ar līdzcilvēkiem un izšķiršanos, pieņemot lēmumus, kas var būt liktenīgi gan pašu, gan citu cilvēku dzīvēs. Grāmata ir dzīva liecība tam, ka katrs visparastākais cilvēks ir vērtība un katra dzīvesstāsts veido mūsu kopīgo vēsturi.Tāpēc – ļoti vajadzīga.

Paldies visiem, kas piedalījās!