Iejusties Andalūzijas atmosfērā

18. martā Salaspils novada bibliotēkā cikla “Ceļotāju stāsti” ietvaros viesojās grāmatu “Andalūzijas rasols” un “Mana ome un vareņiki” autore Diana Bogdanova, aizvedot klausītājus iedvesmojošā ceļojumā uz Spānijas saulaināko reģionu Andalūziju.
Tikšanās laikā Diana dalījās stāstos par savu 2 mēnešu pieredzi Spānijā, praktizējot spāņu valodu ar vietējiem iedzīvotājiem, baudot ikdienas pastaigas kopā ar ceļabiedriem - dzīvesbiedru un korgija šķirnes kucīti Moņu. Vaicājot, kāpēc tieši Andalūzija, Diana atzīst, ka Andalūzijas vārds viņas dzīvē bijis klātesošs jau sen – grāmatās, dziesmās un sajūtās, līdz pienācis brīdis pašai turp doties un piedzīvot šo ilgi gaidīto pieredzi.
Kopš bērnības Diana raksta gan dzeju, gan prozu, tāpēc likumsakarīgi, ka viņa ir divu grāmatu autore. Tikšanās laikā izskanēja arī fragmenti no autores darbiem, kā arī personiski stāsti par dzimtas saknēm, siltajām bērnības atmiņām pie omītes Ukrainā, kādu to atceras.
Divu mēnešu laikā mazā Andalūzijas reģiona pilsētiņā Diana ne tikai praktizēja spāņu valodu, bet arī iepazina vietējo dzīves ritmu – cilvēku sirsnību, atvērtību un pieklājību. Skaistuma pavadīts bija katrs pastaigas solis, baudot kalnaino ainavu burvību. No sākotnējā pārsteiguma par svešinieku skaļo un draudzīgo sveicināšanos līdz vēlmei pašai kļūt par daļu no šīs atvērtās un cilvēcīgās vides, ātri iejūtoties Andalūzijas atmosfērā. Autore novērtēja arī spāņu lepnumu par savām tradīcijām, dzīves svinēšanu un vēlmi saglabāt kultūras mantojumu un identitāti.
Diana ir pārliecināta, ka aiz skaistajiem fotogrāfiju kadriem slēpjas katras valsts vēstures stāsts, lai arī smags un biedējošs, bet būtisks, palīdzot iegūt pilnīgāku kopskatu par vietu un reģiona identitāti, kuru ceļotājs apciemo. Šis bija stāsts ne tikai par ceļošanu, bet par spēju novērtēt, piedzīvot, iejusties un mācīties.
Paldies par skaisto vakaru, kas bija piepildīts ar dvēselisku siltumu, sarunām un iedvesmu!
Foto: J.Briedis, S.Stikute








