Bibliotēkas novadpētniecības krājuma papildinājums

Foto: Rolands Laķis  Fotogrāfijā no kreisās Viesturs Alksnītis, Salaspils novada bibliotēkas galvenā bibliogrāfe Baiba Īvāne, Lasītavas vadītāja Maruta Birzniece, direktore Daiga Orbidāne

Novembrī Salaspils novada bibliotēkā viesojās biedrības "Projekts Videoatmiņa" priekšsēdētājs Viesturs Alksnītis, kurš nodeva bibliotēkas glabāšanā un lietošanā digitalizētus vēsturiskus videomateriālus par Salaspili 20. gadsimta 2. pusē. Digitalizētajos videosižetos redzams gan Salaspils botāniskais dārzs, gan Salaspils kodolreaktors, gan Rīgas HES.

Videomateriāli tika sagatavoti projekta “Vērtīgāks par vērtīgu” ietvaros: projekta mērķis bija pārnest video un kino materiālus par Salaspili, kas glabājas analogajos formātos, uz digitāliem datu nesējiem, lai tie būtu plašāk pieejami un izmantojami lokālās kultūrvides un vēstures izziņas procesā. Projekts saņēmis Salaspils novada pašvaldības līdzfinansējumu Kultūras projektu konkursa ietvaros.

Paldies projekta īstenotājiem par vērtīgo papildinājumu mūsu bibliotēkas novadpētniecības krājumā!

Foto: Rolands Laķis