Lepojamies!

2024. gada 23. aprīlī LNB Ziedoņa zālē notika ikgadējais Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) kongress, pulcējot nozares pārstāvju no visas Latvijas. Kongresa ietvaros tika sumināti LBB goda biedri, ar autoru sarunu atklāta LNB paspārnē izdotā LBB grāmata "Latvijas Bibliotekāru biedrība simts gados", kā arī runāts par grāmatniecības vēsturi gan 500, gan pēdējo 10 gadu griezumā. Kongresa centrālā ass – bibliotekāru profesijas prestižs, misijas apziņa un akūtā nozīme mūsdienās iepretim satraucošajai tendencei atsevišķās pašvaldībās bibliotēkas slēgt. LR kultūras ministre Agnese Logina atklāšanas uzrunā apņēmās sekot situācijai līdzi un darīt visu, lai tā nepamatoti neturpinātos.

Kongresa noslēgumā tika pulcināti iepriekšējo LBB gada balvu saņēmēji, kuri dalījās pieredzē, un paziņoti šīgada laureāti. "Gada bibliotēka 2023", kā arī "Gada notikums 2023" ir Gāliņciema bibliotēka un tās atvēršana Ventspilī. "Gada bibliotekāri 2023" – Cesvaines pagasta bibliotēkas vadītāja Larisa Maligina un Ogres Centrālās bibliotēkas Informācijas resursu attīstības nodaļas vadītāja Janīna Metlāne. Gada balvu ieguva Salaspils novada bibliotēka par izlaušanās spēli “Tagadbrīdis ar Imantu Ziedoni”. Veicināšanas balvu – Dundagas bibliotēka par izstāžu un sarunu ciklu “Manas ģimenes/dzimtas stāsts”.

LNB Bibliotēku attīstības centrs
Publicēts: 24.04.2024.