Jušu kustība Salaspilī!

Salaspils novada bibliotēka ir viena no astoņām Jušu kustības vēstniecībām Latvijā.

Šīs kustības mērķis ir ļaut bērniem uz lietām un notikumiem skatīties dziļāk, patiesāk, vērīgāk izmantojot visas sešas maņas- redzi, dzirdi, tausti, ožu, garšu un intuīciju.
Katrai no maņām radīts savs aizraujošs Jusis – Auša, Tauša, Smeķis, Bolis, Ozis, Būtis. Kustība domāta 7 līdz 12 gadus veciem bērniem.
Šajā kustībā iesaistījās Salaspils 1.vidusskolas skolotāja Vija Griestiņa ar saviem 4.klases skolēniem.
Pavasara- vasaras misija 2012
Misijas 1. posmā tika izveidota jautājumu kopa par vasaras saulgriežu tematiku (ko visvairāk gribētu uzzināt, vai kas visvairāk pārsteidzis un paticis?). Bērnu idejas ir apkopotas un publicētas www.jushi.lv . Tādējādi tiek uzsākta pirmā domu un ideju apmaiņa starp iesaistītajām bibliotēkām.
Misijas 2. posmā katras bibliotēkas Jušu grupa izlozē savu turpmākās izpētes tēmu. Pēc tam dziļāk pēta vienu no izvēlētajiem jautājumiem un veido to digitāla vizualizēta stāsta formā, izmantojot video, foto, zīmējuma prezentācijas iespēju.
Maija sākumā notiks pirmā radošās Pavasara-Vasaras misijas 2012 meistarklases nodarbība.