Alekseja Naumovas grāmatu ilustrāciju izstāde Salaspils novada bibliotēkā

Līdz oktobra beigām Salaspils novada bibliotēkā apskatāma Alekseja Naumova ilustrāciju izstāde bērnu  rakstnieka Māra Runguļa grāmatai "Pasakas par Tebras bebru". Mākslinieks, radot ilustrācijas grāmatai, veidojis daudz fotogrāfiju, zīmējumu un gleznojumu dabā, īpaši Kurzemes pusē, Ugālē, Engurē, pie Tebras upes. Grāmatas centrālais tēls ir bebrs, kas savā ziņā ir Latvijas simbols.

Aleksejs Naumovs ir izcils latviešu mākslinieks, kura glezniecību raksturo vides un krāsas nozīmība. Viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības nodaļu. Strādājot LMA, mākslinieks regulāri piedalās nozīmīgās vietēja un starptautiska mēroga norisēs – izstādēs, simpozijos, apmaiņas programmās, sadarbības projektos, citos nozīmīgos pasākumos. Būdams viens no pazīstamākajiem latviešu mūsdienu māksliniekiem, veidojis vairāk nekā 60 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalījies vairākos desmitos grupu izstāžu. 2013. gadā Aleksejs Naumovs tika nominēts “Purvīša balvai”. Saņēmis  Latvijas Valsts Augstāko apbalvojumu – Atzinības Krusta komandiera ordeni, bet 2004.gadā apbalvots ar  Itālijas Republikas prezidenta ordeni “Ordine al Merito della Republica Italiana Commendatore”. No 2007. līdz 2017. gadam bijis LMA rektora amatā.

Izstāde apskatāma bibliotēkas 1.stāvā.