No 18.aprīļa līdz 9.maijam - ceļojošā izstāde „Sadzejotā valsts”

Salaspils novada bibliotēka sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju (RMM) savus lasītājus un citus interesentus aicina aplūkot ceļojošo izstādi „Sadzejotā valsts”, kura vēsta par to, kā Latvijas rakstniecībā rodas un dzīvo nacionālais mīts par Latvijas valsti, dažādos laikos uzturēdams valstiskuma apziņu. Izstāde skatāma kā lapas kādā sociālajā tīklā, kurā dažādu laikmetu rakstnieki un mūziķi veido ierakstu, raksta komentārus, pievienojas interešu grupām un apmeklē pasākumus. Profila informācijā tiek nosauktas un raksturotas tēmas, kas interesējušas Raini, Kārli Skalbi, Māri Čaklo, Lūciju Garūtu, Jāzepu Vītolu, Āriju Elksni, Imantu Kalniņu u. c.; klasiķu diskusijai pievienojas arī mūsdienu autori Anna Auziņa, Toms Treibergs, Iveta Ratinīka. Izstādē izmantots bagātīgs muzeja krājuma rokrakstu, dokumentu, fotogrāfiju un citu materiālu klāsts.
Izstādes vizuālo koncepciju kā nosacītu jaunbūvi, kas simbolizē mūžīgās Latvijas mūžīgo nepabeigtību, veidojis mākslinieks Ivars Noviks. Tā tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Gaidīsim apmeklētājus izstādes atvēršanā 20.aprīlī plkst.14.30. Viesosies muzeja speciāliste Anita Smeltere.
Izstāde Salaspils novada bibliotēkas otrajā stāvā apskatāma no 18.aprīļa līdz 9.maijam bibliotēkas darba laikā.
Laipni gaidīti!

Pēc RMM informācijas materiāliem