Martā konkurss jaunajiem lasītājiem „Kā atmodināt Saulcerīti?”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina bibliotēkas un skolas visā Latvijā piedalīties kopīgā projektā.
Bērni (ieteicamais vecums 10- 14 gadi) tiek aicināti radīt jaunu leģendu par Stikla kalnu, Saulcerīti, Gaismaspili, Antiņu un viņa brāļiem…
Uzrakstot oriģinālu domrakstu „Kā atmodināt Saulcerīti?”, konkursa dalībniekiem būs iespēja piedalīties vienreizējā pasākumā Rīgā, demonstrēt savu izveidoto karnevāla tērpu – „Manas mīļākās grāmatas varonis”, saņemt balvas, dzirdēt koncertu, piedalīties Gaismaspils iepazīšanas spēlē un uzzināt daudz jauna.
Domraksti tiks vērtēti 2 kārtās: 1. kārtā darbus izskatīs vietējās bibliotēkās un skolās, labākos iesūtot vērtēšanai 2. kārtā uz reģiona galveno bibliotēku. Žūrija, izvērtējot domrakstus, labākos nosūta uz Latvijas Nacionālo bibliotēku.
2014.gada 8.septembrī Rīgas- Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā ir paredzēts 2000 bērnu karnevāla gājiens no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno Nacionālo bibliotēku.
Salaspils novada bibliotēka domrakstus gaida līdz 31. martam, e-pasts info@salaspils.biblioteka.lv, ar norādi Domrakstu konkurss „Kā atmodināt Saulcerīti?”
Sīkāk ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.