Bibliotekāri tiekas konferencē

Šī gada 13.oktobris - diena, kad visi Latvijas bibliotekāri varēja sanākt kopā uz Latvijas bibliotekāru 17.konferenci "Dinamiskas bibliotēkas: piekļuve, attīstība un pārmaiņas",  ko organizēja Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), LNB Atbalsta biedrību, Kultūras informācijas sistēmu centru un DNB banku. Diena iesākās ar bibliotēku ideju tirgu, kurā bija iespēja gan uzzināt par kolēģu paveikto, gan dalīties savā pieredzē un pastāstīt par saviem projektiem, izstādēm, veiksmes stāstiem un citām aktivitātēm bibliotēkās. Ar savām idejām no Pierīgas reģiona piedalījās Salaspils novada bibliotēka, Stopiņu novada Ulbrokas un Sauriešu bibliotēka, Siguldas novada bibliotēka, Baložu pilsētas bibliotēka un Ropažu novada bibliotēka. Šī bija lieliska iespēja, kur katra bibliotēka varēja lepoties ar to, kas ir īpašs tieši savā bibliotēkā un šīs bibliotēkas lietotājiem. Dienas otrā daļa tika atvēlēta interaktīvām un radošām nodarbībām, darbnīcām un diskusijām par aktuāliem bibliotēku darbības jautājumiem. Diskutēts tika par mūsdienīgu bibliotēku, vai aktivitātes sociālajos medijos maina bibliotēku tēlu, mākonis – palīgs darbā vai modes lieta, bibliotekārs: nepārtraukta attīstība un gudras pārmaiņas, par Latvijas bibliotēku nacionālo statistiku.Noslēgumā tika rezumēts LBB paveiktais un noteikti galvenie virzieni turpmākajai LBB darbībai.
Uz tikšanos nākamajā Latvijas bibliotekāru konferencē 2016.gada aprīlī - Bibliotēku nedēļas ietvaros.

Sagatavoja
Ketija Klempnere